شیرآلات توکار چیست؟

 شیرآلات توکار یکی از شیرآلات مدرن است که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده است. اگر به دنبال یک منزل خوش ساخت با طراحی مدرن و مینیمال هستید، این سبک از شیرآلات بسیار زیبا و چشم نواز هستند.

وقتی به تغییر و بازسازی بخش‌هایی از خانه مانند آشپزخانه یا سرویس بهداشتی فکر می‌کنید، موارد زیادی به ذهنتان می‌رسد. تغییر دکوراسیون، رنگ دیوارها، وسایل و تجهیزات و… اما گزینه‌ای که اغلب از قلم می‌افتد، استفاده از شیرآلات مدرن است.

امروزه شما می‌توانید با سر زدن به هر فروشگاه تجهیزات منزل، انواع شیرآلات مختلف را مشاهده، انتخاب و تهیه نمایید. در این میان، یکی از این محصولات که عمدتاً مورد کم لطفی بسیاری از صاحب خانه‌ها یا پیمانکاران قرار می‌گیرد، شیرآلات توکار است که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت.

 

چرا شیرهای توکار

با گسترش شهرها و تغییر در سبک زندگی، به مرور خانه‌های کوچک‌تر جایگزین خانه‌های بزرگ شد. امروزه با توجه به کمبود فضا در خانه‌های آپارتمانی، طراحان سعی کرده‌اند از فضایی که در اختیارشان است بیشترین استفاده را کنند. به همین دلیل در صنعت شیرآلات سعی شده تا حد ممکن از فضای دیوارها استفاده شود.

در نهایت ترکیبی از طراحی خلاقانه و مهندسی پیشرفته باعث پیدایش نوعی از شیرآلات بهداشتی شده که چشم هر کاربری را به خود خیره می‌کند. شیرآلات توکار امروزه به دلیل طراحی چشم نواز و کاربری راحت خود، راه خود را به خانه‌های ایرانی باز کرده است.

یکی از دلایل محبوبیت شیرآلات توکار فضای بسیار کمی است که اشغال می‌کند که آن را برای فضاهای کوچک خانه بسیار کاربردی می‌سازد. با طراحی شیرآلات توکار، تحولات گسترده‌ای در عرصه معماری و دکوراسیون داخلی ایجاد شده است.

انواع مختلفی از شیرآلات توکار در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف، با قیمت‌های متفاوت آماده‌ی برآورده کردن سلیقه‌ها و نیازهای مختلف شماست. این شیرآلات، در فضاهای مختلف ساختمان اعم از آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام قابل نصب و استفاده هستند.

شاید تا به حال به این نکته توجه نکرده‌اید که می‌توانید تنها با تعویض شیرآلات دست و پاگیر سنتی و قدیمی و استفاده از شیرآلات مدرن، دکوراسیون خانه‌ی خود را به کلی تغییر دهید.

این شیرآلات بسیار زیبا و چشم گیر بوده و با حداقل فضایی که اشغال می‌کنند، ثابت کرده‌اند که بسیار کاربردی هستند. شما می‌توانید با استفاده از شیرآلات توکار مدرن، رنگ و لعابی آوانگارد و جذاب به فضای خانه ببخشید.

 

شیرآلات توکار چیست؟

شیرآلات توکار یکی از انواع شیرآلات بهداشتی است که به صورت توکار و در داخل دیوار نصب می‌شوند. به شیرآلاتی که تمامی مکانیزم‌های آن نظیر لوله‌ها و اتصالات، کارتریج، دایورتر و … درون دیوار قرار می‌گیرد و تنها قاب روی مغزی و دسته شیرآلات بیرون دیوار اجرا می‌شود و قابل رویت است، شیرآلات توکار می‌گویند.

این مدل از شیرآلات برای نصب به باکس شیر مرکزی نیاز دارند که تمام اتصالات به آن وصل می‌شود. با وجود اینکه شیرآلات توکار نصب آسانی ندارند، اما کاربری بسیار لذت بخشی را به کاربر ارائه می‌دهند.

 این نوع طراحی برای شیرآلات فضای بیشتری در اختیار طراحان و معماران قرار داده است و تحولی شگرفی در طراحی داخلی ساختمان ایجاد کرده است.

البته برای نصب این شیرآلات لازم است که دیوار ناحیه‌ی مورد نظر را تخریب کنید و اجزای پنهانی شیرآلات را درون آن نصب کنید.

در واقع، تنها بخش‌های قابل مشاهده‌ی این شیرآلات بخش‌های مورد نیاز و مهم آن هستند. مثلاً سری دوش که باید آب را به بیرون هدایت کند. این تجهیزات انواع مختلفی دارند که هرکدام از مزایای خاص خود برخوردار می‌باشند.

مثلاً یک نوع از شیرآلات سرویس بهداشتی که سری آن شبیه به یک جعبه‌ی مستطیلی است با حداقل صدای ممکن همراه بوده و ریزش آب نرم و مطبوعی دارد. چرا که در این روش، از میزان حرکت آب در لوله‌ی دوش کاسته شده و در نتیجه صدای کمتری تولید می‌شود.

استفاده از شیرآلات توکار می‌تواند مزایای فراوانی داشته باشد. مثلاً نصب آسان یکی از مزایای این نوع شیرآلات است. در واقع، شما می‌توانید با تهیه‌ی شیرآلات توکار حداقل وقت و انرژی را برای نصب آن‌ها صرف نمایید.

این محصولات مینیمال، اساساً به اقتضای زندگی انسان مدرن طراحی و تولید شده‌اند و با متمرکز کردن توجه شما به بخش‌های اصلی که تنها بخش‌های قابل مشاهده هستند، حس زیبایی شناسی شما را به چالش می‌کشند.

به لطف تنوع بالای شیرآلات توکاری که امروزه در بازار عرضه می‌شود، شما می‌توانید بسته به سلیقه‌ی شخصی و هزینه‌ی مورد نظر هر نوع شیرآلاتی را که می‌پسندید انتخاب و نصب کنید.

از سردوش‌های فواره‌ای که شما را تماماً غرق آب می‌کنند تا دوش‌های متصل به سقف چندکاره و دوش‌های عطری برنامه‌ریزی شده، همه و همه در اختیار شما هستند تا بهترین گزینه را انتخاب نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *